Pastkartes Postcroseriem

Postcrossing projektā piedalās jau vairāk nekā 400 000 cilvēku no 230 pasaules valstīm, un tā dalībnieki kopā ir saņēmuši vairāk nekā 19 miljonus pastkaršu. Jāmin, ka pēdējos 5 miljonus ir nosūtījuši pagājuša gada laikā. Pieaugums ir ļoti straujš. Kopējais nosūtīto un saņemto pastkaršuattālums kilometros ir vairāk nekā 61 miljards km.

Arī Latvijā ir diezgan aktīvi postkroseri, turklāt viņu skaits nemitīgi pieaug, un šobrīd tas sasniedzis vairāk nekā 2200 cilvēku. Latvijas postkroseri ir nosūtījuši vairāk nekā 104000 pastkaršu un saņēmuši 108000 pastkaršu, kā rezultātā Latvija ierindojas 30.vietā pasaulē pēc projekta ietvaros nosūtīto pastkaršu skaita.Postcrossing projekts ir interesants digitālā un tradicionālā apvienojums, jo, izmantojot internetu, jebkurš gūst iespēju pēc projekta datubāzes nejaušas izvēles saņemt un nosūtīt tradicionālas pastkartes no un uz dažādām pasaules vietām. Nosūtot pastkarti, sūtītājs var būt pārliecināts, ka pretī saņems vismaz vienu pastkarti no Postkrosera, kurš, iespējams, dzīvo citā pasaules malā.

Reģistrējoties interneta mājas lapā www.postcrossing.com un saņemot kāda nepazīstama adresāta adresi, jaunais lietotājs nosūta pirmo pastkarti. Kad pastkarte nosūtīta, var sākt gaidīt savu pirmo pastkarti. Pēc pastkartes saņemšanas tās ID numurs jāreģistrē mājas lapā www.postcrossing.com un jālūkojas pēc nākamā pastkaršu drauga. A/S Latvijas Pasta mājas lapā var sekot līdzi kad Latvijas Pasts nolēmis koordinēt un organizēt Latvijas postkroseru tikšanos, kuros aktīvākie postkroseri dalās savā pastkaršu sūtīšanas un saņemšanas pieredzē. Kopš pirmās LatvijasPasta organizētās postkroseru tikšanās 2010.gada nogalē projekta Postcrossing aktīvo dalībnieku skaits Latvijā pieaudzis vairākkārt.

     

 Atsauce: Izmantota Latvijas Pasta informācija

SIA Puse Plus piedāvājumu Postcroseriem meklējiet:

www.puseplus.lv/lv/katalogs/categories/view/kartinu_katalogs/1/latvija/17/13

www.puseplus.lv/lv/katalogs/categories/view/kartinu_katalogs/1/riga/16/14

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Grozs 0 precesPierakstīties uz jaunumiem